RehberKARAKTERLER

NICK

AMAT VICTORIA CURAM (ZAFER HAZIRLIKSIZ OLMAZ)
KOD ADI
NICK
GERÇEK ADI
NICOLAS MILLER
ÜLKE
ALMANYA
ÖRGÜT
HAZİNE AVCILARI
MESLEK
GAZETECİ
YAŞ
28
HİKAYE
Normalde Miller, dünyayı dolaşarak arkeolojik belgeseller yapan bir gazetecidir. Fakat bunun yanı sıra, harabelerin en saklı köşelerindeki değerleri kolaylıkla bulabilen dünyanın sayılı hazine avcılarından biridir.
Doğuştan gelen dil becerileri sayesinde Latince gibi eski dilleri çabucak öğrenebilmesi onu daha önemli biri haline getirmektedir.
Knosis’ in kendini ifşa etmesi ve akabinde Phantomers ile girdiği mücadeleyi öğrenen Miller, hırsını ve merakını gidermek için kendini savaşın içine soktu.

Hammer

ESKİ POLİS, PATLAYICI UZMANI, BENİMLE BAŞA ÇIKAMAZSIN!
KOD ADI
HAMMER
GERÇEK ADI
JACK MCCLAIN
ÜLKE
AMERİKA
ÖRGÜT
NYPD
MESLEK
POLİS
YAŞ
31
HİKAYE
NYPD’ nın arsız polis dedektifi. Her ne kadar Phantomers tarafı ile irtibat halinde olsa da resmi olarak Knosis üyesidir.
Kendisini antika eşya nakliyatı yapan bir firma gibi gösteren uyuşturucu çetesini çökertmek için gizli kimliğe bürünmüşken, McClain antic eşyaların aslında birer imitasyon olduğunu ve gizli bir topluluk tarafından yürütüldüğünü ortaya çıkartmıştır.
Olayın iç yüzünü ortaya çıkarmasına ramak kalmışken, kendisi ve ekibi NYPD tarafından komik bir sebeple görevden alınmıştır.
NYPD’ den ayrıldıktan sonra kendisini Phantomers ve Knosis arasındaki savaşa adadı.

Black Cat

TEHLİKE BENİM GÖBEK ADIM
KOD ADI
BLACK CAT
GERÇEK ADI
LINDA SASHANTTI
ÜLKE
ENDONEZYA
ÖRGÜT
ULUSLARARASI DÜNYA MİRASLARI KORUMA BİRLİĞİ
MESLEK
AJAN
YAŞ
25
HİKAYE
Sashantti dünya mirasını koruyan uluslararası bir kuruluş için saha ajanı olarak çalışmaktadır.
Atletik, zeki ve arkeoloji konusunda bir uzman.
Son zamanlarda çalıştığı kuruluşun pasifliğinden sıkılan Sashantti, Knosis’ in çevreyi yok edecek endüstriyel kapatilizmi ile dünyaya barış getireceğini vadetmesi, ve Phantomers’ ın bu saçma düşünceye karşı koymasından etkilenmişti.
Dünya mirasını bu kurum için çalışarak koruyamayacağını farkeden Sashantti, dünyayı daha iyi bi yer haline getirmek için Phantomers ve Knosis arasındaki savaşa katılmanın en doğru fikir olduğuna karar Verdi.

Victoria

BEN BİTTİ DEMEDEN HİÇ BİRŞEY BİTMEZ
KOD ADI
VICTORIA
GERÇEK ADI
VICTORIA KANAYEVA
ÜLKE
RUSYA
ÖRGÜT
YOK
MESLEK
PARALI ASKER
YAŞ
20
HİKAYE
Victoria, babasının beklentilerini yerine getirebilmek için küçük yaşlarda asker olarak eğitilmişti. Bunun sonucu olarak Victoria bir çok askeri beceriye sahip oldu. Hatta Rusya Özel Haraket generali olan babası bir çok yönüyle kızının erkek askerlerden çok daha üst düzeyde olduğunu dile getirmiştir.
Askeri anlamda bu kadar fazla donanıma sahip olmasından dolayı savaşa katılıp adını duyurma kararı aldı.Kanayeva’ nın amacı sadece adını duyurmak olduğu için ne Knosis’ in ne de Phantomers’ ın ideolojisi onu ilgilendiriyor. Hiç kimse, babası dahil, onu bu savaşa girmekten alıkoyamazdı.

Bishop

EN YAKIN DOSTUM; AZRAİL
KOD ADI
BISHOP
GERÇEK ADI
ROBIN WELTMAN
ÜLKE
HOLLANDA
ÖRGÜT
NATO
MESLEK
EĞİTİM ÇAVUŞU
YAŞ
30
HİKAYE
Robin, üstün hayatta kalma becerileriyle NATO karargahında eğitim çavuşu olarak görev almaktaydı. Robin’ in komutasındaki askerler ona Çavuş Bishop derlerdi. Uzun süre savaş alanlarında mücadele verdikten sonra sadece bir eğitim çavuşu olmak onu iyiden iyiye sıkmaya başlamıştı. Phantomers ve Knosis arasında başlayan savaşı duyan Bishop, keskin nişancılık becerilerini tekrardan herkese göstermek için kendini savaşın içine attı.
Bishop hakkında anlatılan bir efsaneye göre, görevini yerine getirmek için tam bir hafta boyunca düşman kampında saklandı, ta ki geride hiç bir düşman bırakmayana kadar.

Crow

SEFALETİN İÇİNDEN GELEN KURŞUN
KOD ADI
CROW
GERÇEK ADI
STENSE FIELD
ÜLKE
FRANSA
ÖRGÜT
GÖÇMEN LEJYONU
MESLEK
PARALI ASKER
YAŞ
33
HİKAYE
Field, aslen Cezayir doğumlu olup küçük yaşlarda Fransız bir aile tarafından evlat edinilmiştir. Gençlik yaşlarında tüm avrupayı dolaşarak gerçek kimliği hakkında araştırmalar yaptı.
Fransa İstihbarat Teşkilatı tarafından eğitilen Field, bir çok dili akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Her ne kadar Fransa’ nın sorunlu bölgelerinde paralı asker olarak görev alsa da, asli görevi siyasi anlamda sakıncalı olabilecek durumları büyümeden “temizlemekti”.
Field’ e o kadar çok kirli iş verilmişti ki ülkesi bile onu gözden çıkarmıştı. Gizli kimliği ifşa olduktan sonra 3. Dünya ülkeleri tarafından mahkum edilmiş ve hakkında idam cezası verilmişti.
Bir şekilde hapishaneden kaçtıktan sonra kendini savaş rüzgarına kaptırmıştı. Savaş sonrasında kurulacak yeni dünya düzeninde onu gözden çıkaran tüm politikacılardan intikam alabileceğinin hayali ile kendini motive ediyordu.Hayalini gerçekleştirebilmek için galip tarafta yer alması onun için yeterliydi.

Mag

FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİĞE BAYILIYORUM
KOD ADI
MAG
GERÇEK ADI
HAKAN HEMMİL
ÜLKE
TÜRKİYE
ÖRGÜT
TÜRK LEVAZIM BİRLİĞİ
MESLEK
KOLORDU SUBAYI
YAŞ
25
HİKAYE
Hakan, üstün spor becerilerinden dolayı birçok uluslararası spor müsabakalarında (18 yaş altı) yer alarak ülkesini temsil etmiştir. Mühendislik fakültesinden mezun olduktan sonra bir süreliğine yurt dışında Milli İstihbarat Teşkilatı için çalıştı. Süleyman Şah operasyonunda bütün birliği mucizevi bir şekilde kurtardıktan sonra özel olarak Kolordu Komutanlığı’ na atandı. En çarpıcı özelliği ise mermilerin havada uçuştuğu savaş alanına gözünü kırpmadan girip arkadaşlarını kurtarmasını sağlayan cesaretidir.

Medic

HAYAT HER ZAMANKİ GİBİ GÜZEL VE BİR O KADAR DA ASİL
KOD ADI
MEDIC
GERÇEK ADI
DOMINIQUE HITZFELD
ÜLKE
İSVİÇRE
ÖRGÜT
İSVİÇRE ORDUSU SIHHİYE KOMUTANLIĞI (İOSK)
MESLEK
CERRAH
YAŞ
25
HİKAYE
Dr. Dominique Hitzfeld aslen Cenevreli’ dir ve Almanya’ da tıp eğitimi almıştır. Genç yaşta gerçekleştirdiği bir çok riskli operasyonla İsviçre’ nin tıp dünyasında yükselen yıldızı olmuştur. Bu kaosun bir şekilde bitirilmesinin tüm insanlık yararına olacağı kanısına varan Doktor, Phantomers ve Knosis arasındaki savaşa dahil olur.

Jamal

ÖLÜMÜN SOĞUK NEFESİ ENSEMDE
KOD ADI
JAMAL
GERÇEK ADI
BASIL HASIM
ÜLKE
KATAR
ÖRGÜT
YOK
MESLEK
ÖZEL ASKER
YAŞ
34
HİKAYE
Vatandaşı olduğu Yemen kuvvetlerinde yer alarak Arap yarım adasında yaşanan Büyük Petrol Savaşları'nda boy gösterdi ve yeteneği ile ön plana çıktı. Yaklaşık 8 yıldır yer aldığı bu savaşların sona ermesinden sonra Jamal, artık ailesi ile zaman geçirmeye karar vermişti. Fakat savaşlardaki performansı sebebiyle Phantomers tarafının dikkatini çekmişti ve kendisine yapılan cömert teklife karşı gelemedi.

Mario

HAYAT, GERÇEKLERİ GÖREMEYECEK KADAR KISA
KOD ADI
MARIO
GERÇEK ADI
CARLOS CORDOBA
ÜLKE
KOLOMBİYA
ÖRGÜT
KOLOMBİYA UYUŞTURUCU KARTELİ
MESLEK
KARTEL LİDERİ
YAŞ
27
HİKAYE
Mario, Kolombiyalı uyuşturucu kartelinin en büyük ismidir ve bıçak kullanmadaki yeteneği ile bilinir. Bölgesinde farklı çetelerin gelişmekte olduğu gerçeğini gözardı edemeyen Mario, Phantomers ve Knosis tarafları arasındaki mücadelede yer alarak savaşın ekonomik etkilerinden kendine fayda sağlamaya çalışır.

AMY

GERÇEKLER, ORTAYA ÇIKARILMAK İÇİN VARDIR
KOD ADI
AMY
GERÇEK ADI
SHİ CHAN
ÜLKE
ÇİN
ÖRGÜT
ULUSLARARASI POLİS MÜFETTİŞİ
MESLEK
MÜFETTİŞ
YAŞ
28
HİKAYE
Geçmişte yaşanan bir uçak kazasının herhangi bir terör eylemi olduğuna inandırılan uluslararası polis müfettişi Amy, şimdilerde bu uçak kazası ile ilgili gerçeğe dair ipuçları bulmak adına var gücüyle çalışıyor.

SCARLET

ÇÖZÜLEMEYECEK GİZEM YOK
KOD ADI
SCARLET
GERÇEK ADI
YU FENG
ÜLKE
ÇİN
ÖRGÜT
ÇİN İSTİHBARAT AJANI
MESLEK
AJAN
YAŞ
25
HİKAYE
Scarlet, Hong-Kong'da Knosis birliği çıkarına çalışan gizli bir ajandır. Kendisini Hong-Kong'a taşınan antik yapıların gizemini sahip olduğu temel bilgiler ile çözmeye adamıştır.

COLIN

ADALET BENDEN SORULUR
KOD ADI
COLIN
GERÇEK ADI
CHANG Lİ
ÜLKE
ÇİN
ÖRGÜT
CHICAGO SWAT ÜYESİ
MESLEK
POLİS
YAŞ
34
HİKAYE
Seçkin Chicago SWAT takımı üyelerinden olan Colin eski partneri Nick'e yardım etmektedir. Knosis tarafına yönelmiş bazı sosyal gruplar olduğunu öğrenen Colin bu gruplar hakkında bilgiler ve kanıtlar bulmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

KAMILA

INCA’NIN YÜKSELİŞİNE TANIKLIK ET!
KOD ADI
KAMILA
GERÇEK ADI
KAREN YUCHA
ÜLKE
PERU
ÖRGÜT
İNCA
MESLEK
SAVAŞÇI
YAŞ
24
HİKAYE
Inca medeniyetinin kadın savaşçılarından Kamila mızrak kullanımında oldukça yeteneklidir. Aynı şekilde farklı dövüş yetenekleri ile de bilinir.

SILENCER

BANA DELİ DİYORLAR, AMA YANILIYORLAR
KOD ADI
SILENCER
GERÇEK ADI
JOHN DAHL
ÜLKE
AMERİKA
ÖRGÜT
HAZİNE AVCISI
MESLEK
ÖZEL ASKER
YAŞ
33
HİKAYE
Kafatası maskesi giymiş gizemli bir adam. Yaratıklar tarafından Phantomers biriminin yerleşkesine yapılan saldırıda ekip üyelerine yardım etmiş ve ekibe dahil olmuştur.