GİRİŞ

Özellikler

Knight Online Parti sistemine dayalı, Kore'de başarılı olmuş ilk online oyundur. Bu oyunda Seviye atlama, eşya düşürme ve birinci sıraya çıkma gibi özellikler ön planda değildir. 'Knight Online'ı' başarılı ve özel kılan, parti kurarak oyuncuların birbirlerine yardım etmesi, beraber seviye atlaması , kendine has bir oyun tarzının olmasıdır. Knight Online'ın en büyük gücü muazzam savaşlarıdır.

Oyuncular insan ırkı olan El Morad ve Orc ırkı olan Karus milletlerinden birini seçmek durumundadır. Zafer için, her oyuncu kendi milleti ile birlikte hareket etmelidir.
Savaş sırasında kahraman olan oyuncu, kral tarafından bir ünvan ve ödül parası alacaktır. Ek olarak kahraman, bir kalenin lordu olur ve kaleyi yönetir.

Özet

Carnac Dünyası
Kızıl bir gökyüzünden iki mavi ay göründüğünde, ölü askerlerin ruhları yeryüzünün çatlaklarından yükselecek, cehennemden kaçan canavarlar sonsuz bir savaşı başlatacak ve Minark Ormanındaki yeşil sis perdesi aralandığı gün, uzun zamandır gizli kalmış sırlar kapısı açılacaktı.
Adonis' te Gözyaşları
Gri gökyüzünden kızıl yağmurlar düşmeye başladığında, cennetten sürün edilen Cypher' ın çılgınca katliamı başladı.. Tanrılar, bu delilikten kurtulmak için kendilerine dua eden halka cevap vermediler. Bu hayatta kalmak için yapılan ürkütücü savaş tam 7 yıl sürdü. Tüm nehirler ve okyanuslar savaşçıların kanlarıyla doldu, taştı.. Bütün bunların ardından, bitmek bilmeyen bu savaşın hikayesi, annelerin dilinde şarkı haline geldi ve çocuklarına miras kaldı.
Cypher' in Laneti
Piana Şövalyeleri, dünyanın diğer ucuna kadar Cypher' in peşinden gittiler. Onu, kendi şeytani büyüsünde yakaladılar.. Cypherin lanetli siyah kanı akıyordu. Şövalyeler Cypher' in etrafını sardılar ve ona Tanrı' nın kendisini yok edeceği söylenen yasak büyüyü yaptılar. Biraz zaman sonra, Cypher' in lanetli çığlıkları duyuldu.: "Bana kim zulmettiyse, siyah kan ile lanetlenecektir !" Aniden yeryüzünü bir ışık girdabı kapladı ve gökyüzü tekrar mavi olduğunda artık orada kimse kalmamıştı. Piana Şövalyeleri artık Ölüm Lordu Cypher ile beraber dünyanın diğer ucundaydılar. Zaman geçti ve şövalyeler yeni hayata başladılar. El Morad onlara, Cypher' in siyah kanını taşıyan bir sürü çocuk verdi. Bazı çocuklar vahşi doğaya sürüldüler, bazıları karanlık ve nemli bataklıklarda yaşamak zorunda kaldılar ve bazıları ise halktan gizlenerek şehirlerde yaşamaya çalıştılar. Bu lanetli çocuklara diğer insanlar, "Tuarek" adını verdiler.
Sonsuz Savaş
İnsanlar, vücutlarında bulundurduklarına inandıkları şeytani enerjiye karşı kendilerini korumak için Tuarek' leri katlettiler. Hayatta kalan Tuarekler, El Morad dışına kaçmak zorunda kaldılar vebuzlarla kaplı Iskanz dağında, Karus ulusunu inşa ettiler. İki ulus 200 yıl boyunca savaş halinde kaldılar. İki ulus birbirlerinin topraklarını işgal etmek için değil, hayatta kalmak için savaştılar ! Oyuncular, bu iki ulustan birini zafere taşımak için bir seçim yapmalılar.